top of page

Przeczytaj nasz poradnik jak właściwie przygotować paczkę, aby bezpiecznie dotarła do odbiorcy☝💪

1. Uważaj na wagę ! maksymalna dopuszczalna to w większości przypadków 30 kg. Większa waga oznacza sporą dopłatę. Zastanów się czy nie lepiej podzielić przesyłkę na dwie mniejsze. Ciężkie pudełka powinny być zabezpieczone mocną taśmą. Nie używaj tanich, słabych taśm. 


2. Zachowaj właściwy balans paczki. Uważaj, aby zawartość nie przeciążała jednej strony kartonu. Postaraj się aby paczka była dobrze wyważona dzięki czemu zminimalizujesz ryzyko uszkodzenia w transporcie.


3. Pamiętaj o dodatkowym zabezpieczeniu przedmiotów szklanych lub delikatnych. Pozostaw przynajmniej 3 cm przestrzeni od ścianki kartonu , którą wypełnisz folią bąbelkową (nie zalecamy gazet bądź innego papieru)


4. Użyj właściwego kartonu – możesz zastosować karton o podwójnej ściance, który zapewni dodatkową ochronę.


5. Unieruchom zawartość! Upewnij się, że zawartość paczki nie przesuwa się w kartonie. To najczęstszy powód uszkodzeń w transporcie.


6. Zabezpiecz zawartość przez nożykiem. Pamiętaj, że twój odbiorca może otwierać paczkę nożem. Aby uniknąć przypadkowego przecięcia zawartości, umieść dodatkowy karton na górze oraz na dole paczki.


7. Zaadresuj paczkę😊 Co prawda każda przesyłka zostanie opatrzona listem przewozowym, jednak nie zaszkodzi dodatkowo wpisać adres w razie wątpliwości kuriera. 


8. Rozdziel zawartość. Jeśli przesyłasz wartościową przesyłkę, rozważ podzielenie wartościowych przedmiotów na kilka przesyłek. Jeśli jednak zdecydujesz się na przesyłkę jako jedna paczka, nie zapomnij o dodatkowym ubezpieczeniu


9. Nie spiesz się! zaplanuj wysłanie paczki odpowiednio wcześniej, aby zapobiec pośpiechowi. Pamiętaj o okresach gdy ruch wysyłkowy jest znacznie wyższy (w szczególność w grudniu), wówczas paczki mogą dochodzić z opóźnieniem.

bottom of page