top of page

Pakujemy rzeczy nietypowe i ...dziwne 

Podstawowym problem przy wysyłce przedmiotów o nieregularnych kształtach jest zazwyczaj ich właściwe zapakowanie. 

 

do zapakowania rzeczy podłużnych ale cienkich trzeba najpierw wykonać mini konstrukcje 

do zapakowania roweru - trzeba go rozkręcić i mieć sporo dodatkowego kartonu

 

A do przesłania lustra? Przede wszystkim nie każdy przewoźnik dopuszcza możliwość przewozu rzeczy szklanych. Taka informacja znajduje się głęboko w regulaminie, nie każdy ma ochotę lub czas żeby do takich informacji dotrzeć. A jest to ważna sprawa - w przypadku potłuczenia lub innego zniszczenia - na nic zda się wykupione dodatkowo ubezpieczenie.  

w ostatnim czasie MBE Piaseczno wysłało m.in. fotele, stepery, płyty, listwy, rowery, lustro. Każda z tych wysyłek wymagała dodatkowych zabezpieczeń, przygotowania do transportu, wyboru właściwego przewoźnika. 

Główne parametry jakie należy wziąć pod uwagę przy wysyłce rzezy nietypowych? 

1. czy przesyłka jest właściwie zabezpieczona - ​posiada regularne kształty , nie ma wystających elementów, nie rusza się wewnątrz karotnu

2. czy przewoźnik którego wybrałeś, dopuszcza do transportu taką przesyłkę. Przedmioty najczęściej wyłączone z transportu to : części samochodowe, elementy szklane, rośliny, elementy stolarki budowalnej

3. czy paczka została odpowiednio oznaczona - powinna posiadać specjalne naklejki gdy jest ubezpieczona lub gdy zawiera elementy wymagające ostrożnego obchodzenia się paczką. 

bottom of page