top of page

Wyślij alkohol do dowolnego miejsca na świecie

Zastanawiałeś się nad wysyłką alkoholu poprzez firmę kurierską? Zdajesz sobie sprawę że alkohol jest produktem zabronionym w transporcie? Co zatem zrobić w sytuacji gdy chcesz przesłać alkohol rodzinie lub swojemu klientowi szybko, sprawnie i niedrogo? 

Z zasady firmy kurierskie zakazują przewożenie alkoholu zarówno w serwisie krajowym jak i zagranicznym.
Zakaz wynika m.in. z uwagi na skomplikowane kwestię podatkowe i akcyzowe oraz ustawie o wychowaniu w trzeźwości oraz przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Istotnym jest również niska wytrzymałość szkła, ryzyko rozbicia zawartości i rozlanie na inne paczki. Przesyłanie alkoholu bez zezwoleń niesie za sobą ryzyko konfiskaty towaru oraz otrzymania kary finansowej.  

Zdobycie zgody na transportowanie alkoholu jest długim i niełatwym procesem. Należy spełnić stawiane warunki a także być na bieżąco z aktualnymi przepisami, zarówno krajowymi jak i tymi obowiązującymi w krajach do których są przesłane alkohole. 
Ważnym aspektem jest również znajomość właściwego pakowania. Z punktu firm kurierskich, alkohol jest bardzo niewdzięcznym towarem do transportu. Może ulec zniszczeniu (szkło) i przy okazji zalać paczki innych klientów. 

Mail Boxes Etc. posiada właściwe zgody oraz umowy na mocy których w pełni legalnie może przesyłać alkohole takie jak: piwo, wino, alkohole wysokoprocentowe (wódka, whisky, rum itd). Przesyłaliśmy już alkohole warte dziesiątki tysięcy złotych, zarówno na terenie Unii Europejskiej jak również na drugi koniec świata. 
Zgłoś się do nas jeśli potrzebujesz solidnego partnera do wysyłki alkoholu za granicę lub w serwisie krajowym. 

bottom of page